نحوه اتصال به بانک ملی یا بام از خارج از کشور

نحوه اتصال به بانک ملی از خارج از کشور

محدودیت استفاده از خدمات بانکی ایران در خارج از کشور، یکی از دغدغه‌ها و مشکلات ایرانیان خارج از ایران است. زیرا پس از خروج از مرزهای ایران، دسترسی افراد به تمامی سرویس‌ها و خدمات دولتی قطع می‌شود.این اتفاق ممکن است برای برخی از افراد مشکلاتی را به وجود آورد. مثلا اگر فرد مهاجری بخواهد با استفاده از خدمات بانکداری اینترنتی، اقساط وام خود را بپردازد، به دلیل محدودیت‌های اعمال‌شده، نمی‌تواند از این خدمات استفاده کند. به همین دلیل بسیاری از مهاجران یا مسافران به دنبال راه‌حلی برای اتصال به وب‌سایت‌های ایرانی و استفاده از خدمات آن‌ها هستند.در این مقاله از VPN Iran قصد داریم راجع به نحوه اتصال به بانک ملی از خارج از کشور صحبت کنیم و راهی ساده و مقرون‌به‌صرفه برای اتصال به سایت بانک ملی و دیگر سایت‌های داخلی ارائه دهیم.

https://vpn-iran.com/لزوم استفاده از IP ایرانی برای اتصال به بانک ملی

بنا بر سیاست‌های فعلی ایران مبنی بر عدم دسترسی کاربران خارج از ایران به خدمات سایت‌های دولتی ایرانی، افرادی که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند نمی‌توانند از خدمات بانکی، دولتی یا فرهنگی استفاده کنند. این موضوع ممکن است مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورد. برای مثال تصور کنید برای دسترسی به ویدئوهای آموزشی نیاز دارید اتصال به برنامه شاد از خارج از کشور داشته باشید یا با استفاده از سامانه بام بانک ملی، قبوض واحد مسکونی یا تجاری خود را پرداخت کنید

اما به دلیل عدم حضور در مرزهای ایران، نمی‌توانید به این سایت‌ها  مانند اتصال به بانک ملت از خارج از کشور یا دیگر  برنامه‌ها متصل شوید. استفاده از IP ایرانی یکی از بهترین راه‌حل‌های فعلی برای اتصال به بانک ملی از خارج از کشور است.

IP چیست؟

IP شناسه‌ای عددی است که براساس سرویس اینترنت و موقعیت مکانی دستگاه به وجود می‌آید و به وسیله آن می‌توان میان دستگاه و صفحات مجازی ارتباط برقرار کرد. بنابراین با تغییر IP فعلی خود به IP ایرانی، به سادگی می‌توانید به سایت‌ها و برنامه‌های ایرانی مانند اتصال به سامانه ثنا از خارج از کشور داشته باشید. برای این که بتوانید از IP ایرانی استفاده کنید، نیاز به یک VPN ایرانی دارید. VPN Iran با تغییر IP هر دستگاه به صورت امن، امکان دسترسی به سامانه بام بانک ملی را برای ایرانیان خارج از کشور فراهم می‌کند.

مزایای استفاده از سرویس‌های VPN Iran

با توجه به این که تنها راه اتصال به سایت‌های ایرانی استفاده از وی پی ان ایرانی است، لازم است برای محافظت از اطلاعات خود، از VPNهای امن و معتبر استفاده کنید. VPN Iran علاوه بر اتصال پرسرعت و پایدار اینترنت، اطلاعات کاربران خود را حفظ می‌کند. حفظ اطلاعات کاربران و امنیت ارتباط از ویژگی‌های مهم این وی پی ان است.

بانک ملی ایرانبانک ملی ایران

بانک ملی ایران که به عنوان دومین بانک بزرگ ایرانی شناخته می‌شود، ثروتمندترین بانک ایرانی به حساب می‌آید و می‌توان گفت اکثر ایرانیان از خدمات بانکی این بانک استفاده می‌کنند. بانک ملی در جهت پیشبرد اهداف و سهولت انجام امور بانکی، سامانه بام را طراحی کرده است. البته امکانات این سامانه فراتر از خدمات بانکی است؛ با افتتاح حساب در این بانک و ثبت درخواست استفاده از خدمات بانکی بام، می‌توانید از خدماتی مانند انتقال وجه، صدور و پیگیری چک، پرداخت قبوض و غیره استفاده کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم راجع به امکانات سامانه بام برای ایرانیان خارج از کشور و نحوه اتصال به بانک ملی از خارج از کشور صحبت کنیم.

امکانات سامانه بام برای ایرانیان خارج از کشور

سامانه بام بانک ملی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی، کامل‌ترین خدمات بانکداری را به مشتریان خود ارائه می‌کند. این سامانه برای ارائه خدمات بانکداری به مشتریان بدون نیاز به حضور آن‌ها در شعب بانک برنامه‌ریزی شده است.

با استفاده از اپلیکیشن بام بانک ملی می‌توانید بدون نیاز به حضور در شعبه، حساب بانکی افتتاح کنید، اقساط تسهیلات دیگران را پرداخت کنید یا صورت‌حساب ماهانه دریافت کنید.
با استفاده از سامانه بام بانک ملی، دیگر نیازی به مراجعه به خودپرداز ندارید. تمامی خدمات بانکی از طریق این اپلیکیشن در دسترس شماست. علاوه بر خدمات بانکی و خدمات مربوط به حساب، می‌توانید از قابلیت‌هایی مانند شارژ خودکار سیم کارت، خرید بسته اینترنت و پرداخت قبض با شناسه پرداخت هم استفاده کنید.

استفاده از خدمات بام برای کاربران خارج از ایران

استفاده از خدمات سامانه بام برای تمامی مشترکین بانک ملی ایران امکان‌پذیر است. افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، در صورتی که بخواهند از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنند، باید در بانک ملی حساب فعالی داشته باشند.

در صورتی که در بانک ملی حساب دارید اما هنوز در بام ثبت نام نکرده‌اید، با دریافت اپلیکیشن آن از سایت بانک ملی، می‌توانید مراحل ثبت نام خود را انجام دهید.
توجه داشته باشید در صورتی که می‌خواهید از خدمات بانک ملی استفاده کنید، باید سیم‌کارت رومینگ داشته باشید؛ چون ورود به اپ بام فقط با تایید دومرحله‌ای به وسیله کد پیامکی ممکن است. در صورتی که سیم‌کارت رومینگ نداشته باشید، کد پیامک شده را دریافت نکرده و نمی‌توانید وارد بام شوید.

استفاده از خدمات بام برای کاربران خارج از ایران

روش فعال کردن همراه بانک ملی برای ایرانیان خارج از کشور

برای این که بتوانید اپلیکیشن بام را در خارج از کشور فعال کنید، باید در ایران یک حساب در بانک ملی افتتاح کرده و سپس با واردکردن اطلاعات خواسته شد و دریافت کد از خودپرداز بانک ملی، حساب بام ملی را فعال کنید. در صورتی که تمامی این مراحل با موفقیت انجام شوند، پس از چند روز اکانت بام فعال می‌شود.

پس از فعال‌ شدن بام و با رومینگ‌کردن سیم کارت، می‌توانید در هر زمان از این سامانه استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید براساس قانون‌های فعلی ایران، دسترسی کاربران خارج از کشور به این سامانه محدود شده است و هیچ فردی نمی‌تواند به صورت عادی از بام استفاده کند. برای این که بتوانید به سادگی از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنید، نیاز به یک IP ایرانی دارید. برای این که بتوانید از IP ایران برای اتصال به بانک ملی از خارج از کشور استفاده کنید، نیازمند یک VPN ایرانی قوی هستید. VPN Iran با اتصالی امن، مطمئن و البته پرسرعت به شما کمک می‌کند تا به راحتی از خدمات بانکی بانک ملی در خارج از کشور استفاده کنید. برای این کار، کافی است اشتراک این VPN را تهیه کنید.