اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک مسکن در خارج از کشور

اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک مسکن در خارج از کشور

دسترسی به همراه بانک مسکن در خارج از کشور یکی از دغدغه‌های افرادی است که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند؛ زیرا با خارج‌شدن از ایران، امکان اتصال به این برنامه و برنامه‌های مشابه ایرانی از بین می‌رود.

به دلیل حفظ امنیت و سیاست‌های فعلی، دسترسی به اینترنت بانک مسکن در خارج از کشور ممکن نیست. علاوه بر این استفاده از راه‌های غیرمعمول هم ممکن است باعث بلاک‌شدن حساب کاربری‌تان شود. بنابراین باید از راهی مطمئن، بدون ریسک و ساده استفاده کنید.

در این مقاله از VPN Iran قصد داریم راجع به نحوه اتصال به موبایل بانک مسکن در خارج از کشور توضیح دهیم. اگر شما هم قصد سفر یا مهاجرت به خارج از کشور را دارید، اما نمی‌خواهید دسترسی‌تان به حساب‌های بانکی قطع شود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ip ایرانhttps://vpn-iran.com/
ای پی ایران

کاربرد و نقش آی پی در اتصالات اینترنتی

پیش از بررسی نحوه اتصال به همراه بانک مسکن، بهتر است ابتدا با مفهوم آی پی به طور نسبی آشنا شوید.آی پی رشته‌ای از اعداد است که با نقطه از یک‌دیگر تفکیک می‌شوند. وجود این شناسه برای برقراری ارتباط میان دستگاه‌های متصل به اینترنت و سرور سایت‌ها ضروری است.

یکی از کاربردهای آی پی، شناسایی هر دستگاه روی اینترنت است. به بیان دیگر، آی پی مشخص می‌کند که دستگاه شما در چه موقعیت مکانی قرار دارد. به همین دلیل با تغییر موقعیت مکانی دستگاه و تغییر آی پی، دسترسی به برخی از سایت‌ها محدود می‌شود. با این توضیح می‌توان دلیل قطع اتصال به سایت‌های دولتی پس از خروج از کشور را متوجه شد.

نحوه خرید آی پی ایران و مزایای آن

تغییردادن آی پی دستگاه، یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که باعث دسترسی شما به سایت‌ها و برنامه‌های ایرانی مانند اتصال به سامانه تامین اجتماعی از خارج از کشور یا اتصال به سامانه جامع تجارت از خارج کشور خواهد شد. بهترین و ساده‌ترین راه برای تغییر آی پی، استفاده از وی پی ان ایران است.

با خرید وی پی ان ایران می‌توانید آی پی خود را به آی پی ایرانی تغییر داده و از خدمات همراه بانک مسکن یا دیگر سایت‌های ایرانی مانند آپ و سامانه سجام استفاده کنید.

برای خرید وی پی ان ایران، می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید. اتصال پایدار و سرعت بالا، از مزایای VPN Iran است. به علاوه این تیم برای تامین امنیت اطلاعات کاربران همواره در تلاش است تا کاربران بتوانند با آسودگی از خدمات سایت‌های ایرانی استفاده کنند.

مزایای استفاده از اینترنت بانک مسکن در خارج از کشورمزایای استفاده از اینترنت بانک مسکن در خارج از کشور

اپلیکیشن‌های بانکی یکی از اصلی‌ترین راه‌های ارائه خدمات به مشتریان است. به همین دلیل هر بانک تلاش می‌کند با اضافه‌کردن امکانات بیشتر به برنامه همراه بانک خود، رضایت مشتریان را جلب کند. مشتریان بانک مسکن پس از افتتاح حساب در این بانک می‌توانند به صورت 24 ساعته از خدمات غیرحضوری آن استفاده کنند. در ادامه برخی از خدمات غیرحضوری بانک مسکن که با استفاده از همراه بانک قابل دسترسی است را نام می‌بریم:

 • دریافت موجودی کارت و حساب
 • مشاهده جزئیات سپرده و درخواست گردش حساب
 • ثبت درخواست ارسال صورت حساب به ایمیل
 • انتقال وجه از کارت یا سپرده
 •  درخواست استفاده از تسهیلات بانکی
 • خدمات مربوط به چک ( ثبت چک و استعلام چک)
 • استعلام و پرداخت قبوض
 • پرداخت شارژ خط همراه و خرید بسته اینترنتی
 • مسدودکردن کارت
 • اعلام مفقودی کارت
 • خرید شارژ برچسب ETC
 • اعلام نرخ ارز به صورت آنلاین
 •  انتقال وجه با سانتا و پایا

نحوه اتصال به همراه بانک مسکن در خارج از کشور

پس از خرید آی پی ایران، با مراجعه به سایت بانک مسکن یا مارکت‌های ایرانی می‌توانید برنامه همراه بانک مسکن را دانلود کنید. همراه بانک تجارت در سه نسخه اندروید، IOS و ویندوز قابل نصب و اجرا است.

پس از نصب همراه بانک مسکن، در صفحه اول کد ملی، شماره تماس و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سپس روی گزینه تایید کلیک کنید تا کد فعال‌سازی برای‌تان ارسال شود. پس از واردکردن کد ارسالی، وارد قسمت پیشخوان برنامه می‌شوید.

در قسمت پیشخوان می‌توانید کارت‌های بانکی خود را اضافه کنید. پس از اضافه‌کردن اطلاعات کارت بانکی، می‌توانید از تمامی خدمات همراه بانک مسکن استفاده کنید.

جمع‌بندی

امروزه اغلب خدمات بانکی از طریق اپلیکیشن همراه بانک یا سایت بانک قابل دسترسی است. علاوه بر این ارائه خدماتی مانند پرداخت قبوض، خرید شارژ یا بسته اینترنت، پرداخت اقساط یا ایجاد صندوق‌های پس‌انداز باعث شده تا این برنامه‌ها بیش از گذشته مورد استفاده قرار بگیرند. با این وجود برخی از مشتریان بانکی نمی‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

همان طور که گفته شد، مشتریانی که خارج از ایران سکونت دارند، نمی‌توانند از برنامه همراه بانک مسکن استفاده کنند. زیرا این برنامه تنها با آی پی ایران قابل دسترسی است. آسان‌ترین راه اتصال به اینترنت بانک مسکن، استفاده از آی پی ایران است. با خرید آی پی ایران از VPN Iran می‌توانید به سادگی به سایت‌های مختلف ایرانی متصل شده و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.