نحوه اتصال به سامانه سجام در خارج از کشور

نحوه اتصال به سامانه سجام در خارج از کشور

محدودیت دسترسی به سایت‌های داخلی کشور ایران مانند سامانه سجام، یک از مشکلات اصلی ایرانیان خارج از کشور است. در حال حاضر به دلیل سیاست‌های جاری کشور، آی پی تمام کشورها غیر از ایران برای دسترسی به سایت‌های ایرانی محدود شده است و افرادی که به دلیل مهاجرت یا سفر به خارج از کشور رفته‌اند، نمی‌توانند از خدمات سایت‌های ایرانی استفاده کنند. این موضوع مشکلات زیادی را برای افراد به وجود آورده است.

استفاده از خدمات اینترنت بانک‌ها مانند اینترنت بانک ملی یا بانک ملت، استفاده از خدمات سامانه ثنا و تامین اجتماعی از دیگر مواردی است که به طور معمول و بدون استفاده از وی پی ان ایرانی امکان‌پذیر نیست. با خرید وی پی ان ایران می‌توانید به تمامی سایت‌های ایرانی دسترسی داشته باشید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. وی پی ان‌های فعال در ایران، دسترسی کاربران به تمام سایت‌های ایرانی را ممکن می‌کند.

ثبت نام در سایت سجام یا اتصال به سامانه سجام در خارج از کشور هم بدون استفاده از آی پی ایران ممکن نیست. بنابراین اگر قصد دارید وارد بازار بورس شوید، باید یک وی پی ان ایران معتبر خریداری کنید. در ادامه این مقاله از Iran VPN راجع به سامانه سجام و نحوه ثبت نام و اتصال به آن برای ایرانیان خارج از کشور صحبت خواهیم کرد.

بررسی مراحل ثبت نام در سایت سجامسامانه سجام چیست؟

سجام، نام اختصاری سازمان جامع اطلاعات مشتریان است. این سامانه یکی از اصلی‌ترین سامانه‌ها برای انجام معاملات بورسی است. با استفاده از این سامانه می‌توان به صورت آنلاین و غیرحضوری، در بازار بورس معامله کرد. ثبت نام در سامانه سجام، شما را از احراز هویت و ارائه اطلاعات و مدارک در نهادهای مختلف مالی بی‌نیاز می‌کند. سامانه سجام توسط شرکت سرمایه‌گذاری اوراق بهادار تاسیس شده و با جمع‌آوری یکپارچه اطلاعات مشتریان و سرمایه‌گذاران، بر معاملات طرفین نظارت می‌کند. هر فردی که قصد فعالیت در بازار بورس و اوراق بهادار را داشته باشد، باید در این سامانه ثبت نام کند. برای این که بتوانید از خارج از کشور به سامانه سجام متصل شوید شما نیاز به خرید  IP ایران دارید

اتصال به سامانه سجام در خارج از کشور

برخی از ایرانیان پس از مهاجرت به خارج از کشور هم می‌خواهند در بازار بورس ایران سرمایه‌گذاری کرده و معاملات سهامی خود را ادامه دهند. ممکن است در ابتدا ثبت نام در سامانه سجام به دلیل آنلاین‌بودن مراحل ثبت نام آسان به نظر برسد. اما به دلیل سیاست‌های جاری کشور ایران، ساکنین خارج از ایران نمی‌توانند به سایت‌های داخلی دسترسی داشته باشند. برای اتصال به سامانه سجام در خارج از کشور، باید با استفاده از وی پی ان به آی پی ایران متصل شوید. در ادامه نحوه اتصال به سامانه سجام را به صورت گام به گام بررسی خواهیم کرد.

ثبت نام در سامانه سجام

برای ثبت نام در سایت سجام و شروع معاملات بورسی، ابتدا لازم است با واردکردن اطلاعات شخص، در سایت سجام ثبت نام کرده و سپس با طی‌کردن مراحل احراز هویت، ثبت نام خود را نهایی کرده و کد بورسی دریافت کند. این مراحل برای ایرانیان ساکن ایران بسیار ساده‌تر است. زیرا کاربران خارج از کشور برای ثبت نام در سامانه سجام، باید به موبایل بانک خود و پیامک رومینگ هم دسترسی داشته باشند.

با توجه به این که دسترسی به سایت سجام برای آی پی‌های غیرایرانی محدود شده است، افرادی که قصد ثبت نام در این سامانه را دارند، باید از وی پی ان ایران استفاده کنند. با خرید وی پی ان ایران، آی پی فعلی شما به آی پی ایران تغییر کرده و می‌توانید از تمامی سایت‌های ایرانی استفاده کنید.

با استفاده از یک وی پی ان امن و مطمئن ایرانی و خرید آی پی ایران، دیگر نگران دسترسی به سایت‌های ایرانی نخواهد بود. با خرید یک وی پی ان می‌توانید به تمامی موبایل بانک‌ها از جمله اتصال به  موبایل بانک ملت از خارج از کشور، سامانه ثنا، اتصال به  سامانه تامین اجتماعی از خارج از کشور و دیگر سایت‌های خدماتی به آسانی وصل شوید.

پس از واردکردن اطلاعات کاربری لازم است کد پیامک‌شده به تلفن همراه‌تان را در سایت وارد کنید. به این منظور لازم است رومینگ خط خود را در ایران فعال کرده باشید یا از برنامه‌های فوروارد پیامک استفاده کنید.مرحله بعدی ثبت نام در سایت سجام، احراز هویت آنلاین است. برای احراز هویت آنلاین هم لازم است به آی پی ایرانمتصل باشید. زیرا اپلیکیشن‌های احراز هویت سجام، تنها با آی پی ایران قابل دسترس هستند.

سامانه سجام چیست؟بررسی مراحل ثبت نام در سایت سجام

برای ثبت نام در سایت سجام، لازم است تمامی اطلاعات فردی خود را در فرم ثبت نام سجام وارد کنید. برای پرکردنفرم ثبت نام، لازم است شماره همراه خود را در سایت وارد کرده و سپس کد ارسال‌شده را در باکس مخصوص وارد کنید. دقت داشته باشید شماره‌ای که برای ثبت نام در این سامانه استفاده می‌کنید، باید به نام خودتان باشد. پس از طی‌کردن این مراحل، با پرداخت کارمزد، به صفحه فرم‌های ثبت نام هدایت می‌شوید. در این قسمت اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. پس از تکمیل مراحل فوق، از صحت اطلاعات واردشده استعلام گرفته شده و نتیجه آن از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود که در صورت صحت و تطبیق اطلاعات، کد 10 رقمی سجام از طریق پیامک به شماره همراه‌تان ارسال
می‌شود.

مرحله بعدی، احراز هویت است. احراز هویت سامانه سجام به دو صورت حضوری و غیرحضوری قابل انجام است. احراز هویت غیرحضوری با نصب اپلیکیشن کارگزاری موردنظرتان قابل انجام است. پس از تایید فایل احراز هویت، ثبت نام شما در سایت سجام کامل شده و کد بورسی برای‌تان پیامک می‌شود. پس از دریافت کد بورسی، می‌توانید با استفاده از وی پی ان ایران، معاملات‌تان در بازار بورس ایران را آغاز کنید.