راه اندازی همراه بانک ملت و اینترنت بانک ملت برای ایرانیان خارج از کشور

راه اندازی همراه بانک ملت و اینترنت بانک ملت برای ایرانیان خارج از کشور

امروزه تمامی بانک‌ها برای تسهیل دسترسی و انجام خدمات بانکی به صورت غیرحضوری، اپلیکیشن همراه بانک را طراحی کرده‌اند. با استفاده از اپلیکیشن همراه بانک ملت می‌توان با صرف زمان کوتاه، بسیاری از امور بانکی را انجام داد؛ علاوه بر آن دیگر نیازی نیست برای استفاده از خدمات بانکی به شعب حضوری بانک مراجعه کرد.

استفاده از همراه بانک ملت برای ایرانیان خارج از کشور، یکی از مسائل چالشی است. چون استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایرانی بدون داشتن IP ایرانی ممکن نیست. به همین دلیل افرادی که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند یا برای مدتی به مسافرت‌های خارجی می‌روند، نمی‌توانند از برنامه‌هایی مانند اینترنت بانک ملت استفاده کنند. این موضوع ممکن است مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد. در این مقاله قصد داریم به بررسی راه‌حل این مشکل بپردازیم.

ip ایرانچرا باید از IP ایرانی استفاده کنیم؟

IP شناسه‌ای است که براساس موقعیت مکانی دستگاه ایجاد می‌شود و می‌توان به وسیله آن بین دستگاه و صفحات مجازی ارتباط برقرار کرد. IP هر دستگاه با تغییر موقعیت مکانی او تغییر می‌کند و ممکن است با تغییر IP دسترسی به برخی از سایت‌ها برای فرد محدود شود.

به دلیل سیاست‌های جاری کشور ایران، دسترسی به برنامه‌ها و سایت‎های ایرانی برای کاربران خارج از کشور ممکن نیست. به همین دلیل هنگامی که فرد از مرزهای ایران خارج می‌شود و IP او تغییر می‌کند، دسترسی به سایت‌های ایرانی و استفاده از خدمات آن‌ها  مانند اتصال به سایت ثنا از خارج از کشور برای او محدود می‌شود. تنها راهی که افراد می‌توانند به وسیله آن به برنامه‌های ایرانی دسترسی داشته باشند، خرید VPN ایرانی است.

مزیت استفاده از VPN Iran

همان‌طور که گفته شد، تنها راه دسترسی به همراه بانک ملت برای ایرانیان خارج از کشور و یا اتصال به بانک توسعه تعاون از خارج از کشور، استفاده از VPNهایی است که به IP ایرانی متصل می‌شوند.با برای امن‌بودن ارتباط باید از VPNهای معتبر استفاده کنید. حفظ امنیت ارتباط و اطلاعات کاربران از مهم‌ترین ویژگی‌های VPN Iran است. این VPN علاوه بر حفظ امنیت ارتباط کاربر، از اتصال پایدار برخوردار است و سرعت بالایی دارد.

همراه بانک ملت

بانک ملت

بانک ملت یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های ایرانی است و کمتر کسی است که حسابی در این بانک نداشته باشد. با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد بستر آنلاین برای انجام خدمات بانکی، این بانک در جهت رفاه حال مشتریان و سهولت دسترسی به خدمات نوین بانکی، سامانه همراه بانک ملت را طراحی کرده‌است که در ادامه این مقاله راجع به امکانات و نحوه دسترسی به آن، توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

امکانات همراه بانک ملت برای ایرانیان خارج از کشور

بانک ملت به منظور تسریع عملیات‌های بانکی و استفاده آسان از خدمات بانکی، اپلیکیشن همراه بانک ملت را ایجاد کرده. این اپلیکیشن طیف وسیعی از خدمات بانکی مانند ثبت صدور چک، انتقال چک و گزارش‌های مرتبط با چک، انجام انواع تراکنش‌ها مانند انتقال وجه، جابه‌جایی وجه، پرداخت قسط وام و قبض، و مدیریت حساب را به کاربران ارائه می‌دهد.

استفاده از همراه بانک ملت به کاربران کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن، امور بانکی خود را انجام دهند؛ اما استفاده از این همراه بانک تنها برای کاربران ساکن ایران ممکن است. زیرا با تغییر IP کاربر، دسترسی او به سامانه بانک ملت قطع خواهد شد.

استفاده از اینترنت بانک ملت برای کاربران خارج از کشور تنها در صورت خرید VPN ایرانی و تغییر IP فعلی به IP ایرانی ممکن است.

مزایای استفاده از اینترنت بانک ملت برای کاربران خارج از کشور

خدماتی که با استفاده از همراه بانک ملت دریافت می‌کنید شامل موارد زیر می‌شود:

  • دریافت موجودی حساب
  • انجام کلیه تراکنش‌ها اعم از واریز و جابه‌جایی وجه در سپرده‌های مختلف
  • دریافت گزارش صورت‌حساب و گردش مالی به صورت نموداری
  • دریافت رمز پویا به صورت غیرحضوریدریافت کلیه سرویس‌های پیچک شامل ثبت صدور چک، ثبت دریافت چک، ثبت انتقال چک و گزارش‌های مربوط به آن
  • علاوه بر این می‌توان برنامه همراه بانک یا اینترنت بانک ملت را روی اکثر مدل‌های موبایل نصب کرد و در غیر این‌صورت می‌توانید از نسخه تحت وب آن استفاده کنید.

چگونه همراه بانک ملت را فعال کنیم؟

برای فعال‌کردن همراه بانک ملت، لازم است حساب فعالی در این بانک داشته باشید و مراحل حضوری فعال‌کردن همراه بانک را در ایران انجام داده باشید؛ زیرا ممکن است برای فعال‌کردن اولیه حساب همراه بانک ملت، نیاز به مراجعه حضوری به بانک داشته باشید. در صورتی که مراحل قبلی را پیش از این در ایران طی کرده باشید، حالا به سادگی و تنها با استفاده از یک وی پی ان ایرانی می‌توانید وارد حساب خود شوید.

 

نحوه اتصال به همراه بانک ملت برای کاربران خارج از کشور

نحوه اتصال به همراه بانک ملت برای کاربران خارج از کشور

با توجه به این که دسترسی کاربران خارج از ایران به اینترنت بانک ملت محدود شده است، اگر اینترنت بانک را در ایران فعال کرده‌اید، برای دسترسی به آن نیاز بهتهیه VPN معتبر با IP ایرانی دارید تا به این وسیله بتوانید به اینترنت بانک ملت دسترسی داشته باشید.توجه داشته باشید Vpn که از آن استفاده می‌کنید امن باشد تا داده‌های بانکی شما در سطح اینترنت مورد سوءاستفاده قرار نگیرد. با تغییر IP خود می‌توانید علاوه بر سایت و اپلیکیشن همراه بانک ملت، به سایت‌ها و موبایل بانک‌های دیگر هم دسترسی داشته باشید.

پس از خرید VPN ایرانی، در صورتی که برنامه همراه بانک را ندارید، میتوانید از طریق سایت بانک ملت یا مارکت‌های ایرانی برنامه را دریافت کرده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب خود شده و از خدمات بانکی استفاده کنید.

سوالات متداول

فقط با خرید VPN ایرانی می‌توان در خارج از کشور به حساب خود دسترسی داشت؟
بله؛ با خرید وی پی ایرانی می‌توانید به تمامی حساب‌های خود دسترسی داشته باشید.

آیا می‌توان اپلیکیشن همراه بانک ملت را از سایت بانک دریافت کرد؟
بله؛ با تغییر IP می‌توانید از طریق سایت بانک ملت، برنامه همراه بانک را دانلود کنید.

برای استفاده از همراه بانک ملت باید از شماره‌های ایرانی استفاده کنیم؟
بله؛ برای فعال‌کردن حساب همراه بانک، شماره فرد باید در سیستم بانکداری ایران فعال باشد.

چگونه می‌توان بدون IP ایرانی به خدمات بانک ملت دسترسی داشت؟
استفاده از خدمات بانکداری بانک ملت در خارج از کشور و بدون IP ایرانی ممکن نیست. برای دریافت خدمات حتما باید از VPN و IP ایرانی استفاده کنید.