اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک صادرات در خارج از کشور

دغدغه دسترسی به حساب‌های بانکی یکی از پرتکرارترین چالش‌های کسانی است که قصد خروج از کشور را دارند. افرادی که به دلیل مهاجرت یا مسافرت از کشور ایران خارج می‌شوند، دیگر نمی‌توانند از اپلیکیشن‌ها یا سایت‌های دولتی ایران استفاده کنند. یعنی با خروج از کشور، دسترسی فرد به تمامی حساب‌های جاری قطع خواهد شد.

دلیل محدودیت دسترسی کاربران خارج از ایران به سایت‌های موردنظر، سیاست‌های فعلی ایران مبنی بر حفظ امنیت اطلاعات است. به همین دلیل به محض تغییر آی پی دستگاه، شما دیگر نمی‌توانید به هیچ‌یک از حساب‌های خود دسترسی داشته باشید.

از آن جایی که اپلیکیشن‌های مختلف روند انجام کارهای اداری و بانکی را آسان‌تر کرده است و هر فرد با نصب یک برنامه بانکی می‌تواند بخش قابل توجهی از کارهای خود را به صورت غیرحضوری، آنلاین و با سرعت بیشتر انجام دهد؛ عدم دسترسی به اپلیکیشن‌های بانکی مثل همراه بانک صادرات در خارج از کشور ممکن است مشکلاتی را برای افراد به وجود آورد.

اهمیت این موضوع باعث شده تا در این مقاله به بررسی نحوه اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک صادرات در خارج از کشور بپردازیم. اگر شما هم درگیر راه‌های مختلف اتصال به سایت‌های ایرانی هستید و به دنبال راهی مطمئن برای اتصال می‌گردید، تا انتهای این مقاله با VPN Iran همراه باشید.

آی پی و کاربرد آن در اینترنتآی پی و کاربرد آن در اینترنت

برای درک بهتر نحوه کارکرد اینترنت و روش‌های اتصال به موبایل بانک صادرات، بهتر است ابتدا با مفهوم آی پی آشنا شوید. واژه آی پی که مخفف کلمه Internet Protocol است، شناسه‌ای است که به دستگاه‌های متصل به اینترنت اختصاص داده می‌شود. در واقع آی پی پلی است که وب‌سایت‌های مختلف را به مرورگر دستگاه ما متصل می‌کند. بدون داشتن آی پی نمی‌توان از اینترنت استفاده کرد.

یکی از کارکردهای مهم آی پی، تشخیص دستگاه‌های فعال روی اینترنت است. شناسه آی پی موقعیت مکانی دستگاه را مشخص می‌کند. به همین دلیل با تغییر موقعیت مکانی دستگاه، اتصال شما به برخی از سایت‌های اینترنتی محدود خواهد شد. با این توضیح می‌توان دلیل قطع اتصال کاربران خارج از کشور به سایت‌های ایرانی و اهمیت خرید vpn ایران  را متوجه شد.

بهترین راه برای اتصال به سایت‌های ایرانی در خارج از کشور

راه‌های متفاوتی برای استفاده از سایت‌های ایرانی مانند اتصال به سایت بیمه تامین اجتماعی ار خارج از کشور یا سامانه ثنا وجود دارد؛ اما خرید وی پی ان ایران و استفاده از آی پی ایران ساده‌ترین راه اتصال به این سایت‌ها است. با خرید اشتراک وی پی ان ایران، یک آی پی ایرانی به شما تعلق می‌گیرد که با استفاده از آن می‌توانید به تمام اپلیکیشن‌های ایران از جمله اتصال به همراه بانک مسکن در خارج از کشور ، اینترنت بانک پارسیان و موبایل بانک صادرات دسترسی داشته باشید. برای خرید آی پی ایران کافی است از بخش پنل همین سایت، اشتراک مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری کنید.

VPN Iran به عنوان یکی از برترین ارائه‌دهندگان آی پی ایران، علاوه بر تضمین سرعت بالا اینترنت و پایداری اتصال، امنیت اطلاعات کاربران را مدنظر قرار می‌دهد. این تیم همواره در تلاش است تا اتصالی ایمن برای مشترکان خود ایجاد کند.

نحوه اتصال به همراه بانک صادرات در خارج از کشورنحوه اتصال به همراه بانک صادرات در خارج از کشور

پس از خرید آی پی ایران، می‌توانید همراه بانک صادرات را از طریق سایت بانک صادرات به آدرس https://apps.bsi.ir/ دانلود کنید. برای حفظ امنیت حساب خود، بهتر است این برنامه را از مارکت‌های معتبر یا سایت اصلی بانک صادرات دریافت کنید. این برنامه در 3 نسخه اندروید،  IOS و ویندوز قابل اجراست و شما با هر سیستم عاملی می‌توانید از خدمات همراه بانک صادرات استفاده کنید.

نکته مهم در استفاده از همراه بانک صادرات، ثبت شماره موبایل و درخواست فعال‌سازی همراه بانک از طریق شعب حضوری است. علاوه بر این، فعال‌کردن رمز دوم پویا از دستگاه خودپرداز یا بانک، برای دسترسی به خدمات موبایل بانک صادرات ضروری است.

پس از نصب آخرین نسخه همراه بانک صادرات، صفحه‌ای برای ورود یا ثبت‌نام نشان داده می‌شود. در صورتی که قبلا مراحل ثبت نام در همراه بانک صادرات را طی کرده‌اید، از گزینه ” ورود” استفاده کنید و در غیر این صورت برای استفاده از این برنامه باید ابتدا ثبت نام کنید.

پس از کلیک روی گزینه ” ثبت نام” صفحه جدیدی برای واردکردن اطلاعات نمایان می‌شود. در این مرحله لازم است اطلاعات خواسته شده شامل کدملی، شماره سپهر کارت و رمز دوم کارت را وارد کنید. در صورتی که رمز دوم پویا برای حساب‌تان فعال باشد، می‌توانید از رمز دوم پویا برای ورود به همراه بانک استفاده کنید. پس از واردکردن اطلاعات و کد امنیتی، روی ” ثبت نام” کلیک کنید.

در این مرحله کد تایید بانک به شماره همراه شما ارسال می‌شود. در صورتی که رومینگ خط ایران شما فعال باشد، می‌توانید کد پیامک‌شده را دریافت کنید.

پس از تایید اطلاعات، در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. پس از تعیین نام کاربری و رمز عبور، ثبت نام شما کامل می‌شود و با اجرای مجدد برنامه، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور می‌توانید وارد حساب همراه بانک صادرات خود شوید.

یژگی‌های موبایل بانک صادرات در خارج از کشور

با استفاده از همراه بانک صادرات می‌توانید بسیاری از امور مالی و بانکی خود را بدون نیاز به حضور در بانک انجام دهید. در این بخش قصد داریم برخی از امکانات همراه بانک صادرات را بررسی کنیم:

  • دریافت مانده کارت و مانده حساب
  • انتقال وجه
  • پرداخت قبوض از طریق شماره حساب یا بارکدخوان
  •  خرید شارژ و بسته اینترنت
  • عملیات‌های مربوط به کارت مانند: مشاهده گردش کارت، انتقال وجه، مسدودکردن کارت
  • دریافت اطلاعات تسهیلات مانند: مبلغ و تاریخ سررسید اقساط، مشاهده بدهی باقی‌مانده و تعداد اقساط معوقه
  • مدیریت چند کارت از طریق یک همراه بانک
  • امکان صدور یا واگذاری چکنو
  • اعلام نرخ ارز به صورت لحظه‌ای

جمع‌بندی

در حال حاضر، اپلیکیشن‌های بانکی نقشی مهم در زندگی روزمره افراد دارند. این اپلیکیشن‌ها خدمات متنوعی به مشترکین خود ارائه می‌دهند؛ از دریافت مانده حساب و پرداخت اقساط معوقه تا خرید شارژ و پرداخت قبوض. به همین دلیل دسترسی به این برنامه‌ها برای افراد اهمیت زیادی دارد. اما سیاست‌های فعلی کشور ایران باعث شده تا ایرانیان خارج از کشور نتوانند از همراه بانک صادرات استفاده کنند؛ زیرا استفاده از این اپلیکیشن تنها با داشتن آی پی ایرانی ممکن است. شما می‌توانید با خرید وی پی ان ایران از سایت VPN Iran به آسانی به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایرانی متصل شده و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.