استفاده از اینترنت بانک اقتصاد نوین خارج از کشور

استفاده از اینترنت بانک اقتصاد نوین خارج از کشور

امروزه اپلیکیشن‌های همراه بانک نقشی مهم در روند زندگی دیجیتالی ما ایفا می‌کنند. پرداخت آنی بدهی و قسط وام، پرداخت قبوض آب، برق و گاز، شارژ تلفن همراه یا خرید بسته اینترنتی و مشاهده گزارش حساب و انتقال وجه، تنها گوشه‌ای از خدمات غیرحضوری اینترنت بانک است. با این وجود استفاده از این خدمات تنها برای کاربران ساکن ایران امکان‌پذیر است و ایرانیانی که در خارج کشور زندگی می‌کنند، نمی‌توانند از اینترنت بانک استفاده کنند.

دلیل این موضوع، محدودیت اتصال به سایت‌های ایرانی با مسدودکردن آی پی‌های غیرایرانی است. این محدودیت ممکن است مشکلاتی را برای ساکنین خارج از ایران به وجود آورد. به همین دلیل کاربران خارج از ایران به دنبال راهی دائمی و بی‌دردسر برای اتصال به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایرانی هستند. در این مقاله از VPN Iran ساده‎ترین روش اتصال به اینترنت بانک اقتصاد نوین را معرفی کرده‌ایم. اگر شما هم به دنبال راهی امن و مطمئن هستید، تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

ip ایرانhttps://vpn-iran.com/
 

بهترین روش برای اتصال به اینترنت بانک اقتصاد نوین در خارج کشور

راه‌های مختلفی برای اتصال به اینترنت بانک و استفاده از خدمات آن وجود دارد؛ اما اگر بخواهیم ساده‌ترین راه اتصال به همراه بانک اقتصاد نوین را به شما معرفی کنیم، پیشنهاد ما خرید وی پی ان ایران است.

محدودیت دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سایت‌های ایرانی به دلیل تغییر آی پی آن‌ها است. برای درک بهتر این موضوع بهتر است ابتدا راجع به آی پی و کاربردهای آن توضیحاتی ارائه دهیم.

آی پی شناسه‌ای عددی است که براساس موقعیت مکانی دستگاه و اینترنت آن ایجاد می‌شود. با استفاده از این شناسه دستگاه می‌تواند به وب‌سایت‌ها یا دیگر صفحات مجازی دسترسی داشته باشد. به همین علت تغییر موقعیت مکانی دستگاه می‌تواند منجر به قطع دسترسی به برخی سایت‌ها شود.

خرید وی پی ان ایران

سیاست‎های فعلی کشور ایران به گونه‌ای است که تنها کاربران ساکن ایران می‌توانند از خدمات آنلاین بانکی و دولتی بهره‌مند شوند و ایرانیان خارج از کشور تنها در صورتی می‌توانند از این مزایا استفاده کنند که به یک آی پی ایرانی متصل باشند.

با توجه به این که دسترسی کاربران ایرانی خارج از کشور به دلیل عدم استفاده از آی پی ایرانی محدود می‌شود، شما می‌توانید با استفاده از یک آی پی ایرانی، به سادگی و بدون دردسر به تمامی سایت‌های ایرانی مانند اتصال به برنامه  آپ از خارج از کشور ، بانک پارسیان و اتصال به همراه  بانک مسکن از خارج از کشور دسترسی داشته و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

اتصال پایدار، سرعت بالای اینترنت و حفظ امنیت و اطلاعات کاربران از مواردی است که باید در هنگام خرید وی پی ان ایران به آن توجه داشته باشید. VPN Iran یکی از بهترین ارائه‌دهندگان IP ایرانی است که علاوه بر تضمین محافظت از اطلاعات کاربران، سرعت بالایی داردو به راحتی میتوانید به سایت دریافت وام ازدواج از خارج از کشور و دیگر سایت های ایرانی متصل شوید.

مراحل راه‌اندازی و اتصال به همراه بانک اقتصاد نوینمراحل راه‌اندازی و اتصال به همراه بانک اقتصاد نوین

پس از خرید آی پی ایران، با نصب همراه بانک اقتصاد نوین می‌توانید از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنید. برای دانلود اینترنت بانک اقتصاد نوین به سایت رسمی بانک اقتصاد مراجعه کنید یا برنامه را از طریق مارکت‌های معتبر دریافت کنید. در صورتی که قبلا از اینترنت بانک استفاده کرده‌اید، حالا با وارد کردن نام کاربری و گذرواژه می‌توانید وارد برنامه شوید. در غیر این صورت ابتدا باید مراحل ثبت نام را تکمیل کنید.

برای فعال‌سازی همراه بانک به شماره کارت و شماره موبایلی نیاز دارید که قبلا آن را در بانک ثبت کرده‌اید.

وارد صفحه اینترنت بانک اقتصاد نوین شوید و روی گزینه ” ثبت نام” کلیک کنید. سپس کد ملی و شماره کارت بانکی خود را وارد کنید تا بلیت امنیتی برای‌تان پیامک شود. بلیط امنیتی را وارد کنید. در این مرحله با استفاده از رمزساز ارس یا خودپردازهای بانک اقتصاد نوین می‌توانید رمز اینترنتی کارت را دریافت کنید.

آخرین مرحله، وارد کردن نام کاربری و گذرواژه انتخابی است. پس از این مرحله ثبت نام شما در اینترنت بانک اقتصاد نوین نهایی می‌شود و می‌توانید با ورود به این اپ، از خدمات آن استفاده کنید.

خدمات اینترنت بانک اقتصاد نوین در خارج از کشور

اینترنت بانک اقتصاد نوین با ارائه خدمات غیرحضوری در بستر مجازی، به کاربران خود این امکان را داده که بدون نیاز به مراجعه حضوری، بسیاری از کارهای بانکی خود را با سرعت و دقت بالا انجام دهند. در ادامه برخی از خدماتی که از طریق اینترنت بانک اقتصاد نوین ارائه می‌شوند را نام می‌بریم:

 • انتقال وجه میان سپرده‌ها
 • کارت به کارت
 • امکان زمان‌دارکردن انتقال وجه
 • ارسال مستمر پایا و پایا گروهی
 • مشاهده لیست سپرده‌ها
 • نمایش نمودار موجودی
 • امکان یادداشت‌گذاری بر تراکنش‌ها
 • امکان افتتاح سپرده به صورت آنلاین
 • گزارش‌گیری از تراکنش‌های کارت
 • ارسال گزارش‌های دوره‌ای به صورت خودکار
 • خدمات تسهیلات
 • ذخیره حساب‌های مقصد
 •  امکان تغییر رمز دوم از طریق سامانه
 •   متصل‌کردن سپرده به کارت

 

نکات تکمیلی برای حفظ امنیت اطلاعات

بهتر است هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی یا سایت بانک، نکاتی را برای امنیت بیشتر در نظر بگیرید.

        اینترنت بانک اقتصاد نوین را تنها از سایت رسمی بانک به آدرس https://enbank.ir/ دانلود کنید.

        برای ورود به اینترنت بانک، از وای فای عمومی یا مرورگرهای عمومی استفاده نکنید.

        نام کاربری و رمز عبور خود را در اختیار هیچ‌کس قرار ندهید و به صورت دوره‌ای رمز اینترنت بانک را جایگزین کنید.

        به آدرس URL سایت دقت کرده و هنگام وارد کردن اطلاعات از صفحه کلید مجازی استفاده کنید.

        در صورتی که هنگام ورود به سایت تبلیغات نامتعارفی به شما نشان داده شد، از صفحه خارج شوید.

        برای ورود به حساب، از لینک‌هایی که از طریق پیامک ارسال می‌شوند، استفاده نکنید.

جمع‌بندی

برنامه‌های همراه بانک یا اینترنت بانک به دلیل ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات مانند برای پرداخت قبض آب، برق و گاز، انتقال وجه، شارژ اینترنت یا خط موبایل، مشاهده گردش حساب، پرداخت خودکار اقساط وام و غیره، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما استفاده از این مزایا تنها با آی پی ایران امکان‌پذیر است. به همین علت بسیاری از ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند نمی‌توانند از این خدمات استفاده کنند. ساده‌ترین راه حل این مسئله، استفاده از آی پی ایران است. با خرید آی پی ایران می‌توانید بدون محدودیت از تمامی سایت‌های ایرانی بازدید کرده و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.