اتصال به اینترنت بانک گردشگری خارج از کشور

اتصال به اینترنت بانک گردشگری خارج از کشور

پیشرفت دیجیتالی باعث شده تا به مرور تمام خدمات حضوری جای خود را به خدمات غیرحضوری دهند؛ به همین دلیل اکثر افراد ترجیح می‌دهند به جای مراجعه حضوری به شعب بانک از خدمات اینترنت بانک استفاده کنند. البته دسترسی به این مزایا و استفاده از آن‌ها فقط برای کسانی که در ایران سکونت دارند ممکن است و افرادی که در خارج از کشور سکونت دارند نمی‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

تصور کنید برای تعطیلات تابستانی به خارج از کشور مسافرت کرده‌اید اما به دلیل قطع دسترسی آی پی‌های غیرایران، نمی‌توانید قبض پرداخت کنید، پول انتقال دهید یا وضعیت چک و تسهیلات بانکی را بررسی کنید. در این شرایط، به راه حلی سریع و آسان برای اتصال نیاز پیدا می‌کنید.

در این مقاله از VPN Iran بهترین راه اتصال به اینترنت بانک گردشگری در خارج کشور را معرفی کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید بدون محدودیت و به صورت امن از تمامی سایت‌های دولتی استفاده کنید.

https://vpn-iran.com/آی پی چیست و چه نقشی در اتصال به اینترنت دارد؟

آی پی شناسه‌ای عددی است که براساس موقعیت مکانی دستگاه و شبکه اینترنتی که به آن متصل است ایجاد می‌شود و بر این اساس می‌توان دسترسی برخی از افراد به سایت‌های خاص را محدود کرد.

در واقع آی پی از مفاهیم پایه در اتصالات اینترنتی به شمار می‌رود. مبادله داده‌ها و بارگیری صفحات مجازی از طریق همین شناسه انجام می‌شود. در واقع بدون اتصال به آی پی نمی‌توان از اینترنت استفاده کرد.

بنابراین هنگامی که افراد به خارج از کشور می‌روند، با تغییر آی پی دسترسی آن‌ها به سایت‌های ایرانی و دولتی مسدود می‌شود و دیگر به سایت هایی مانند اتصال به همراه بانکشهر از خارج از کشور دسترسی داشته باشند. زیرا بر اساس سیاست‌های فعلی کشور ایران، تنها کاربرانی که در ایران سکونت دارند یا از آی پی ایران استفاده می‌کنند می‌توانند به این سایت‌ها دسترسی داشته باشند.

آسان‌ترین روش اتصال به اینترنت بانک گردشگری در خارج از کشور

ایرانیان مقیم کشورهای خارج یا کسانی که برای مدتی به خارج از کشور سفر می‌کنند، دیگر نمی‌توانند از سایت‌هایی مانند سامانه وام ازدواج از خارج از کشور  یا همراه بانک اقتصاد نوین ازخارج از کشور متصل شوند و استفاده کنند. زیرا این سایت‌ها تنها با آی پی ایران قابل دسترسی هستند. با خرید آی پی ایران دسترسی به وب‌سایت‌های ایرانی بسیار آسان می‌شود. خرید وی پی ان ایران باعث می‌شود اتصال شما به سایت‌های ایرانی بدون واسطه و امن باشد.

با VPN Iran می‌توانید بدون دردسر به اینترنت بانک گردشگری از خارج از کشور متصل شوید و امور بانکی خود را به صورت غیرحضوری سامان‌دهی کنید.

حفظ امنیت کاربران، اتصال پایدار و سرعت بالا اینترنت باعث شده تا VPN Iran یکی از بهترین ارائه‌دهندگان سرویس آی پی ایران باشد. این وی پی ان بر روی تمام دستگاه‌ها قابل استفاده است و با فعال‌کردن آن می‌توانید به سادگی در هر کجای دنیا به سایت‌های ایرانی دسترسی داشته و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

فعال‌سازی اینترنت بانک گردشگری در خارج از کشور

با افتتاح حساب در بانک گردشگری می‌توانید در هر زمان و مکان به صورت آنلاین از خدمات آن استفاده کنید. برای استفاده از اینترنت بانک گردشگری می‌توانید از طریق سایت بانک گردشگری و با واردکردن نام کاربری و گذرواژه‌ای که از بانک مربوطه دریافت کرده‌اید، از خدمات آنلاین آن استفاده کنید.

پس از واردکردن این اطلاعات می‌توانید از طریق رمز ثابت یا رمز شناسایی دو عاملی وارد حساب خود شوید.

البته توجه داشته باشید برای ورود به این سامانه و استفاده از خدمات غیرحضوری بانک گردشگری باید از آی پی ایران استفاده کنید. در صورتی که قصد داشته باشید در خارج از کشور به اینترنت بانک گردشگری متصل باشید، باید آی پی ایران را خریداری کنید.

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از همراه بانک گردشگریویژگی‌ها و مزایای استفاده از همراه بانک گردشگری

استفاده از مزایای بانک گردشگری در خارج از کشور باعث می‌شود افراد بتوانند به سادگی و بدون نیاز به مراجعه به شعب حضوری بانک، بسیاری از امور بانکی و مالی خود را انجام دهند. برای این که بتوانید از خدمات اینترنتی بانک گردشگری استفاده کنید لازم است پیش از خروج از ایران، رمز اینترنتی حساب را از بانک دریافت کنید تا بتوانید حساب همراه بانک گردشگری را فعال کنید.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با امکانات اینترنت بانک گردشگری، برخی از مهم‌ترین امکانات آن را نام برده‌ایم:

 • افتتاح سپرده بانکی به صورت غیرحضوری
 • انتقال وجه بین حساب‌های بانکی
 • مشاهده تراکنش‌های سپرده بانکی و جزئیات آن
 • مسدودکردن سپرده
 • مسدودکردن کارت
 •  انتقال وجه به صورت پایا، ساتنا و شبا
 • ارائه تمامی خدمات چک ( صدور چک، مسدودکردن چک و استعلام چک)
 • دریافت تسهیلات از طریق اپلیکیشن
 • صدور کارت هدیه یا المثنی

نکات تکمیلی

 • رعایت برخی نکات در هنگام استفاده از اینترنت بانک، باعث محافظت از اطلاعات حساب و تامین امنیت می‌شود. برای مثال:
 • برای اتصال به اینترنت بانک گردشگری در خارج کشور، از وای فای یا مرورگرهای عمومی استفاده نکنید.
 • بهتر است از نام کاربری و گذرواژه مرکب استفاده کنید و آن‌های را به صورت دوره‌ای تغییر دهید.
 • برای استفاده از نسخه وب همراه بانک، پیش از واردکردن اطلاعات، آدرس URL سایت را چک کنید.
 • اپلیکیشن همراه بانک را فقط از طریق سایت بانک به آدرس https://www.tourismbank.ir/  یا استورهای معتبر دریافت کنید.
 •  در صورتی که هنگام ورود به سایت با تبلیغات نامتعارفی روبه‌رو شدید، از صفحه خارج شوید.

 

جمع‌بندی

پرداخت قبض آب و برق، واریز اقساط ماهیانه وام، انتقال وجه به حساب‌های مختلف، خرید شارژ و بسته اینترنت تنها بخشی از خدماتی است که توسط اینترنت بانک گردشگری به مشتریان ارائه می‌شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تمایل به خدمات غیرحضوری، استفاده از خدمات همراه بانک هم بیشتر شده و بانک‌ها تلاش می‌کنند با گسترده‌کردن حیطه خدمات غیرحضوری خود به مشتریان کمک کنند. در کنار این مزایا، یکی از معایب اپلیکیشن‌های بانکی این است که اتصال به آن‌ها در خارج از کشور ممکن نیست و هیچ یک از کاربرانی که در خارج از کشور سکونت دارند نمی‌توانند به صورت عادی از این خدمات استفاده کنند.

در این مقاله بهترین راه برای دسترسی به اینترنت بانک گردشگری در خارج از کشور را معرفی کرده‌ایم. ساکنین خارج از ایران می‌توانند به سادگی و با خرید آی پی ایران، علاوه بر اتصال به اینترنت بانک گردشگری، از خدمات دیگر سایت‌های ایرانی هم بهره‌مند شوند.