اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک پارسیان در خارج از کشور

اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک پارسیان در خارج از کشور

امروزه دسترسی به حساب و انجام تراکنش‌های مالی، فرم دیگری به خود گرفته است. با طراحی و اجرا موبایل بانک یا اینترنت بانک، دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و هر کس می‌تواند به سادگی از طریق نصب اپلیکیشن همراه بانک امور بانکی خود را انجام دهد. فرقی نمی‌کند در چه زمان یا چه موقعیتی باشید؛ با استفاده از برنامه اینترنت بانک می‌توانید از تمامی خدمات غیرحضوری بانکی استفاده کنید.

اما باید بدانید استفاده از موبایل بانک برای همه افراد ممکن نیست. دسترسی افرادی که به دلیل مسافرت یا مهاجرت به خارج از کشور می‌روند، توسط دولت ایران مسدود می‌شود. این اتفاق به دلیل سیاست‌های فعلی کشور ایران مبنی بر محدودیت سایت‌ها و برنامه‌ها داخلی برای آی پی خارجی است.

اگر شما هم قصد دارید برای مدتی خارج از ایران سکونت داشته باشید و دغدغه دسترسی به اینترنت بانک پارسیان در خارج از کشور را دارید، تا انتهای این مقاله از  Vpn Iran با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به موضوع خرید آی پی ایران، نحوه اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک پارسیان و مزایا استفاده از آن بپردازیم.

ip ایران

مزایا و نحوه خرید آی پی ایران

پیش از این که به بررسی مزایا خرید آی پی ایران بپردازیم، توضیحاتی راجع به خود آی پی ارائه می‌دهیم. آی پی شناسه‌ای عددی است که براساس دستگاه و موقعیت مکانی آن به وجود می‌آید. کاربرد آی پی در دنیای دیجیتال، مانند رشته‌هایی است که صفحات مجازی را به یک‌دیگر متصل می‌کند.

همان طور که گفته شد، با تغییر موقعیت مکانی دستگاه، آی پی آن هم تغییر می‌کند. این تغییر ممکن است باعث قطع دسترسی به برخی سایت‌ها شود. برای مثال، هنگامی که فردی از کشور ترکیه یا ارمنستان بخواهد از اینترنت بانک پارسیان استفاده کند، به دلیل بلاک‌بودن آی پی آن کشور، دسترسی به این سایت برای او ممکن نخواهد بود.

برای استفاده از خدمات سایت‌های داخلی ایران مانند اتصال به  سامانه سجام از خارج از کشور ، سامانه ثنا، اینترنت بانک توسعه تعاون یا  اتصال به سامانه بام از خارج از کشور در خارج از کشور، آی پی دستگاه باید به آی پی ایران تغییر کند. خرید وی پی ان ایران، ساده‌ترین راه برای دسترسی به سایت‌های داخلی است . یکی از مزایای استفاده از آی پی ایران این است که با خرید یک اشتراک، می‌توانید به تمامی سایت‌های دارای محدودیت متصل شوید مانند اتصال به بانک توسعه تعاون از خارج از کشور.

برای خرید وی پی ان ایران باید نکاتی مانند تامین سرعت بالا، اتصال پایدار و حفظ امنیت اطلاعات کاربران را مدنظر قرار دهید. این موارد از مهم‌ترین ویژگی‌های VPN Iran است.

کاربرد همراه بانک پارسیان در خارج از کشور

اینترنت بانک پارسیان، اپلیکیشنی برای انجام آسان‌تر امور بانکی است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان از خدمات متنوع بانکی مانند انتقال وجه، خرید شارژ، پرداخت قبوض، دریافت موجودی حساب و صورت حساب بهره‌مند شد.

کارت بانک پارسیان جزء کارت‌های عضو شتاب است و به همین دلیل می‌توان از همراه بانک پارسیان برای انجام تراکنش‌های بانکی بانک‌هایی مانند ملت، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد و کشاورزی استفاده کرد.

در ادامه برخی از ویژگی‌های همراه بانک پارسیان را نام می‌بریم:

  •  ارائه تقویم موجودی
  • امکان مشاهده صورت حساب سپرده‌ها
  •  امکان ایجاد یادداشت روی هر تراکنش
  •  انتقال خودکار وجه در زمان مشخص
  •  امکان افتتاح سپرده بدون مراجعه به بانک
  • متصل‌کردن سپرده به کارت
  • مسدودکردن کارت
  • ایجاد گزارش‌های دوره‌ای به صورت خودکار
  • تغییر رمز عبور دوم برای انتقال وجه
  • ذخیره‌کردن حساب‌های مقصد

اتصال به اینترنت بانک و موبایل بانک پارسیان در خارج از کشورنحوه اتصال به همراه بانک پارسیان در خارج از کشور

پیش از این توضیح دادیم که استفاده از سایت‌ها و خدمات ارگا‌ن‌های دولتی و ایرانی در خارج از کشور، به دلایل امنیتی و محدودیت‌های اعمال‌شده ممکن نیست؛ به همین دلیل برای استفاده از  خدمات اینترنت بانک پارسیان، لازم است از وی پی ان و آی پی ایران استفاده شود.

پس از خرید وی پی ان ایران، می‌توانید برنامه همراه بانک را از سایت بانک پارسیان دانلود کرده و نصب کنید. پس از نصب این برنامه، به منو کاربری رفته و شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد ورود برای‌تان ارسال شود. پس از واردکردن کد، می‌توانید به تمامی امکانات برنامه دسترسی داشته و از آن‌ها استفاده کنید.

چه کسانی می‌توانند از همراه بانک پارسیان استفاده کنند؟

کلیه افرادی که در بانک پارسیان حساب بانکی ( اعم از جاری، قرض‌الحسنه، کوتاه‌مدت، بلندمدت و غیره) دارند می‌توانند از امکانات این برنامه استفاده کنند. البته توجه داشته باشید در صورتی که هنگام افتتاح حساب در بانک، درخواست فعال‌شدن سیستم بانکداری اینترنتی را نداده باشید، باید ابتدا نسبت به فعال‌کردن این گزینه اقدام کنید.

جمع‌بندی

استفاده از برنامه‌های همراه بانک یا اینترنت بانک برای پرداخت قبض آب، برق و گاز، انتقال وجه، شارژ اینترنت یا خط موبایل، مشاهده گردش حساب، پرداخت خودکار اقساط وام و غیره، بسیار متداول است. اما استفاده از این خدمات تنها با حضور در ایران یا استفاده از آی پی ایران ممکن است. زیرا با سفرکردن یا مهاجرت به کشورهای دیگر و تغییر آی پی، دیگر نمی‌توانید به برنامه‌های بانکی خود دسترسی داشته باشید و این موضوع ممکن است عواقبی را در پی داشته باشد. به همین دلیل خرید وی پی ان ایران به یکی از راهکارهای ساده و محبوب برای مهاجران تبدیل شده است. با خرید آی پی ایران می‌توانید به راحتی و بدون محدودیت از تمامی سایت‌های دولتی استفاده کنید.