روش‌های پرداخت قبض در خارج از ایران

پرداخت قبوض

یکی از مسائل مهمی که هر مهاجر یا توریست ممکن است با آن مواجه شود، پرداخت قبض در خارج از کشور است. اگر به تازگی به خارج از ایران مهاجرت کرده‌اید یا برای سفری چندماهه از ایران خارج شده‌اید و با این مشکل مواجه شده‌اید، این مقاله برای شماست.برای هرکدام از امتیازات آب، برق، گاز و تلفن به صورت دوره‌ای قبضی صادر می‌شود که ظرف مدت معین باید نسبت به پرداخت آن اقدام کرد؛ در غیراین‌صورت، آب یا برق واحد شما قطع خواهد شد و تا تسویه کامل قبض امکان وصل‌شدن آن جود ندارد.

علاوه بر این اگر پرداخت قبض هرکدام از این خدمات برای مدت طولانی به تعویق بیفتد، سازمان مربوطه می‌تواند امتیاز دریافت آن خدمت را به طور کلی از مشترک سلب کند. با توجه به این‌که گرفتن دوباره امتیاز آب، برق، گاز و تلفن نیازمند صرف زمان و هزینه بسیاری است، مهاجرانی که مالک واحدهای مسکونی یا تجاری در ایران هستند، ترجیح می‌دهند پرداخت قبض را به صورت اینترنتی و از طریق اپلیکیشن‌های مختلف انجام دهند.در این مقاله قصد داریم راجع به استفاده از و خرید VPN ایرانی و روش‌های پرداخت قبض در خارج از ایران توضیحاتی ارائه دهیم.

ip ایران
ای پی ایران

شاید این سوال برای شما هم به‌وجود آمده باشد: چرا باید از VPN یا IP ایرانی برای پرداخت قبض استفاده کنم؟مهم‌ترین دلیل استفاده از وی پی ان ایرانی برای پرداخت قبض، مسدودبودن سایت‌ها و برنامه‌های ایرانی برای ساکنین خارج از ایران است. براساس سیاست‌های دولت ایران، تنها کاربرانی می‌توانند از خدمات اینترنتی ارگان‌های دولتی استفاده کنند که درون مرزهای ایران حضور داشته باشند.

بر همین مبنا ایرانیانی که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، نمی‌توانند از این خدمات استفاده کنند که این موضوع ممکن است مشکلات زیادی را برای آن‌ها به وجود آورد. برای مثال تصور کنید به هیچ یک از حساب‌های بانکی خود دسترسی نداشته باشید یا برخلاف جریان پرونده حقوقی در ایران، نتوانید به سایت سامانه ثنا ار خارج از کشور متصل شوید.

تنها راهی که برای حل این مشکل وجود دارد و با استفاده از آن می‌توانید از خدمات اینترنتی ارگان‌های مختلف بهره‌مند شوید، خرید vpn ایران است که IP شما را به IP ایران تغییر می‌دهند و با استفاده از همین تغییر IP، شما می‌توانید به سادگی به تمام وب‌سایت‌ها دسترسی داشته باشید یا از اپلیکیشن‌های مختلف ایرانی استفاده کنید؛ قبوض معوقه را پرداخت کنید، تراکنش‌ها و صورت‌حساب‌های بانکی را مشاهده کنید یا از طریق برنامه‌هایی مانند پیام‌رسان ایتا با خانواده خود در ارتباط باشید.

مزیت استفاده از VPN Iran

حفظ امنیت اطلاعات کاربران، یکی از موضوعاتی است که باید در هنگام خرید وی پی ان ایرانی، به آن توجه داشته باشید. زیرا با تهیه VPN از افراد یا وب‌سایت‌های ناشناس، ممکن است امنیت اطلاعات خود را به خطر بیندازید.حفظ امنیت کاربران، پایداری اتصال و سرعت بالا، از مهم‌ترین ویژگی‌های VPN Iran است. این 3 ویژگی باعث ایجاد میزان رضایت حداکثری در مشتریان شده است.

چند روش برای پرداخت قبوض به صورت آنلاین

در ادامه چند اپلیکیشن برای پرداخت قبض به صورت آنلاین معرفی خواهیم کرد.

پرداخت قبض با سامانه بام بانک ملی

اپلیکیشن بام بانک ملی ایران در درجه اول یک برنامه بانکی برای پیگیری و انجام آسان امور بانکی است. این برنامه در به‌روزرسانی جدید خود، امکان پرداخت قبوض مختلف را به خدمات خود اضافه کرده است. با انتخاب گزینه « پرداخت قبض» و واردکردن شناسه پرداخت یا شناسه قبض می‌توانید به سادگی قبوض خود را پرداخت کنید.
البته همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد، به دلیل مسائل امنیتی، امکان استفاده از این سامانه در خارج از کشور وجود ندارد و استفاده از سامانه بام نیازمند خرید و اتصال به IP ایران است. شما با خرید vpn ایران میتوانید به سامانه بام از خازج از کشور متصل شوید.

پرداخت قبض با اپلیکیشن آپ

با استفاده از اپلیکیشن آپ ار خارج از کشور میتوانید قبوض خود را پرداخت نمایید . اپلیکیشن آپ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای انجام امور بانکی و مالی است. این برنامه علاوه بر ارائه خدمات بانکی مانند کارت‌به‌کارت، مشاهده تراکنش‌ها و غیره، امکان پرداخت قبوض آب، گاز، تلفن و برق را دارد. کافی است شناسه قبض یا شناسه پرداخت را در قسمت مربوطه وارد کنید تا بتوانید قبض‌تان را پرداخت کنید.به یاد داشته باشید استفاده از اپلیکیشن آپ بدون خرید VPN ایرانی ممکن نیست و برای استفاده از خدمات این برنامه حتما باید به IP ایران متصل شوید.

پرداخت قبوضر با همراه بانک پرداخت قبض با برنامه آی گپ

آی گپ، یکی از سوپراپلیکیشن‌های ایرانی است که ابتدا به عنوان یک پیام‌رسان عرضه شد. اما به مرور با اضافه‌کردن بخش « آی لند» خدمات دیگری از قبیل: خرید شارژ تلفن، تمدید بسته اینترنت، ثبت نام ارز دیجیتال، ثبت نام سجام و پرداخت قبوض مختلف را به کاربران خود ارائه می‌دهد. بنابراین با نصب آی گپ می‌توانید علاوه بر پرداخت قبوض خود، از دیگر خدمات این برنامه استفاده کنید.

آی گپ هم مانند اپلیکیشن‌های دیگر تنها با IP ایران قابل دسترسی است و در صورتی که بخواهید در خارج از ایران از این برنامه استفاده کنید، باید با استفاده از VPN ایران IP خود را تغییر دهید.

پرداخت قبض به وسیله همراه بانک

یکی دیگر از روش‌های پرداخت قبض، استفاده از موبایل بانک است. تقریبا تمامی موبایل بانک‌ها قابلیت پرداخت قبض به صورت آنلاین را دارند و با داشتن حساب در بانک مربوطه و نصب همراه بانک آن، علاوه بر استفاده از دیگر خدمات بانکی می‌توانید قبوض خود را پرداخت کنید. استفاده از این روش هم نیازمند خرید VPN ایرانی است.