نحوه استفاده از اپلیکیشن آی گپ در خارج از کشور

نحوه استفاده از اپلیکیشن آی گپ در خارج از کشور

آی گپ یک اپلیکیشن پیام رسان ایرانی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوع و نامحدود است که امکان ارسال پیام، ویدیو، تماس تصویری و همچنین مدیریت امور بانکی و مالی را فراهم می‌کند. اما یکی از مشکلاتی که در رابطه با این پلتفرم همه جانبه وجود دارد، عدم امکان اتصال به آن از خارج از کشور است. در واقع این اپلیکیشن تنها برای کاربران داخل ایران طراحی شده است و دسترسی به آن از کشورهای دیگر غیرممکن است.

با این حال ایرانیانی که در کشورهای خارجی زندگی می‌کنند، به دنبال روشی امن برای اتصال به این برنامه هستند. در این شرایط تنها کاری که می‌توانید انجام دهید، خرید آی پی ایران از وب سایت‌های معتبر و تغییر آی پی خود به ایران است تا بتوانید اتصال امنی به این برنامه داشته باشید و از خدمات متنوع آن بهره مند شوید.

اتصال به آیگپ برای کاربران خارج از کشوراتصال به آیگپ برای کاربران خارج از کشور

آی گپ جزو اپلیکیشن‌های داخلی با امکانات متنوع است و میلیون‌ها کاربر دارد و از جمله خدمات اصلی آن می‌توان به پیام رسانی، ارسال عکس و ویدیو، تماس تصویری و همچنین مدیریت مالی و بانکی اشاره کرد. اما مشکلی که برای کاربران خارج از کشور وجود دارد، عدم دسترسی به این برنامه با آی پی خارجی است در واقع استفاده از آی گپ در خارج از کشور امکان پذیر نیست. تنها راهی که میتوانید از آن برای اتصال به آی گپ استفاده کنید خرید vpn ایران است.

به طور کلی آیگپ و سایر سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های ایرانی به دلیل برخی سیاست‌ها، امکان دسترسی کاربران خارج از کشور به آیگپ و این سرویس‌ها را ارائه نمی‌دهند و دلیل اصلی آن تغییر آی پی کاربران خارجی است. آی پی در واقع یک کد چند رقمی برای شناسایی موقعیت کاربران به هنگام دسترسی به اینترنت است. این بدان معناست که هر کشور و منطقه جغرافیایی، آی پی خاص خود را دارد. و شما بدون ای پی ایران نمیتوانید اتصال به اپلیکیشن آپ از خارج از کشور و یا اتصال به اپلیکیشن آی گپ و همراه بانک ها داشته باشید.

شما در داخل کشور با آی پی ایران می‌توانید به برنامه‌ها و وب سایت‌های داخلی دسترسی داشته باشید. اما زمانیکه فردی از کشور خارج می‌شود، آی پی او به کشور خارجی تغییر می‌کند و به همین دلیل نیز دراین شرایط نمی‌توان به برنامه‌ها و سامانه‌های داخل ایران وصل شدو اتصال به سامانه سجام از خارج از کشور دیگر سامانه ها داشته باشد. بنابراین کاربرانی که در کشورهای خارجی زندگی می‌کنند، به منظور دسترسی به خدمات اپلیکیشن آی گپ باید، برای خرید وی پی ان ایران اقدام کرده و با تغییر ای پی خود به آی‌پی ایران، بتوانند به آیگپ متصل شوند.

آی پی IP چیست؟

تمامی دستگاه‌ها برای اتصال به اینترنت به یک شناسه معتبر نیاز دارند. این شناسه آی پی نام دارد که به دستگاه‌ها داده می‌شود تا بتوانند به سامانه‌ها و اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشند. Ip در اصل مخفف Internet Protocol و شناسه یکتای دستگاه تلفن همراه یا لپ تاپ شماست که جهت اتصال به اینترنت از آن استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که دسترسی به اپلیکشن‌ها و سامانه‌های ایرانی به دلیل برخی سیاست‌های داخل کشور، تنها با آی پی ایران امکان پذیر است. بنابراین در  صورتیکه کاربران خارج از کشور با آی پی دیگری به این پلتفرم‌ها وارد شوند، امکان بن شدن اکانت از طرف سامانه وجود خواهد داشت. بنابراین این افراد به وی پی ان‌هایی نیاز دارند که آی پی آن‌ها را به ایران تغییر دهد تا بتوانند از خدمات یک پلتفرم مانند آی گپ یا سایر سامانه‌های داخلی استفاده کنند.

ip ایران
ای پی ایران

آیا امکان استفاده از آی پی ایران برای کاربران خارج از کشور وجود دارد؟

یکی از چالش‌هایی که ایرانیان مقیم خارج از کشور با آن مواجه هستند، عدم امکان دسترسی به پیام رسان‌های داخلی مانند آی گپ و یا سایر برنامه‌ها مانند موبایل بانک و سامانه‌های داخلی ( مانند سامانه ثنا و …) است. به طور کلی این پلتفرم‌ها و وب سایت‌ها تنها با آی پی ایران کار می‌کنند و در صورت تغییر موقعیت جغرافیایی امکان دسترسی به خدمات این پلتفرم‌ها وجود نخواهد داشت. اما چاره این کار چیست؟ آیا کاربران خارجی می‌توانند آی پی خود را تغییر دهند؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که بله این کار ممکن است!

افرادی که مهاجرت کرده‌اند و در حال حاضر مقیم کشورهای خارجی هستند و می‌خواهند به آی گپ در خارج از کشور دسترسی داشته باشند، می‌توانند به سایت vpn-iran.com مراجعه کرده و اشتراک وی پی ان ایرانی را با بهترین قیمت خریداری کنند. انتخاب و خرید وی پی ان برای دسترسی به آی گپ امکان دسترسی به اپلیکیشن آی گپ برای کاربران خارجی زمانی وجود دارد که بتوانند با کمک وی پی ان،دآی پی خود را به آی پی ایران تغییر دهند. با تغییر آی پی، اپلیکیشن‌ها و سامانه‌هایی مانند آی گپ تصور می‌کنند که کاربران از داخل کشور به اینترنت وصل شده‌اند و از این طریق می‌توانند به ‌برنامه دسترسی پیدا کنند.

اما چگونه می‌توان یک وی پی ان ایران با سرعت ثابت و اتصال ایمن خریداری کرد؟ مفهوم وی پی ان برای بسیاری از ما شناخته شده است. از طریق دانلود و خرید اشتراک وی پی ان‌ها دمی‌توانیم به اینترنت جهانی دسترسی داشته باشیم. این اتفاق در خارج از ایران برای آی گپ رخ می‌دهد و در واقع فیلتر می‌شود و کاربران نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. افرادی که ساکن کشورهای خارجی هستند، برای خرید وی پی ان ایرانی باید به وب سایت‌های معتبر ارائه دهنده این خدمات مراجعه کرده و اشتراک وی پی ان ایرانی برای دسترسی به اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های داخلی را خریداری کنند.

سخن پایانی

آی گپ یکی از اپلیکیشن‌های بسیار محبوب ایرانی است که از جمله خدمات آن می‌توان به پیام رسانی، تماس تصویری و انجام امورات بانکی اشاره کرد. دسترسی به این اپلیکیشن برای کاربران خارجی به دلیل برخی سیاست‌های داخل کشور وجود ندارد. به همین علت متقاضیان باید از وی پی ان مخصوص ایران استفاده کنند. برای خرید اشتراک وی پی ان ایران و دسترسی راحت به سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های داخلی می‌توانید به وب سایت vpn-iran.com مراجعه کنید و با تغییر آی پی خود به آی پی ایران اتصال امنی بهاین پلتفرم‌ها و سامانه‌ها داشته باشید.